A bolt.agroviz.hu sütiket (cookie-kat) használ. A termékek mellet megjelenő áthúzott fogyasztói árak a gyártók által ajánlott, ajánlott fogyasztói árakat (listaárakat) jelölik.

HOGYAN JAVÍTJA A LÁGYÍTOTT VÍZ AZ ENERGIAHATÉKONYSÁGOT

HOGYAN JAVÍTJA A LÁGYÍTOTT VÍZ AZ ENERGIAHATÉKONYSÁGOT
Napjaink egyre égetőbb kérdése az energiahatékonyság, Illetve készülékeink élettartalma. Talán első nekifutásra nem találunk összefüggést de hatalmassat tudunk spórolni megfelelően kezelt víz használatával. 

Mi az összefüggés a víz keménysége és az energiahatékonyság között. Meglepő módon a válasz a kalcium- és magnézium- hidrogén karbonátok oldhatóságában rejlik. Az oldhatóság hőmérséklettel történő változása köztudott dolog de ebben az esetben nem erről van szó. A kalcium- és magnézium- hidrogén karbonátok esetében a helyzet ennél monyolultabb. Ahhoz hogy a kalcium- és magnézium- hidrogén karbonátok oldatban maradjanak megfelelő mennyiségű szabad szénsavnak kell a vízben jelen lennie. A szénsav viszont egy nagyon hőérzékeny vegyület amely nagyon könnyen vizre és széndioxidra disszociál és a széndioxid gáz formályában könnyedén távozik a vízből. Ez eltolja az egyensúlyi állapotot és kalcium- illetve magnézium- karbonátok kivállásához vezet. Ez a jelenség érinti az összes olyan eszközt amely érintkezik a vízzel és hőmérséklet változás történik a készülék belsejében. 

Kazánok, boilerek, hőcserélők, hőszivattyúk, fűtésrendszerek, stb...

A jelenség két problémát okoz a karbonátok nem jó hővezetők jelentőssen rontják a hőátadás hatékonyságát. Felületük nem stabil könnyen repedések alakulhatnak ki rajta ami, mikro gőzrobbaásokat okozhat a felületen és ez jelentőssen károsíthatja készülékünket illetve a keletkező vízkő törmelék könnyen eltömítheti a készülék belső járatait ezzel können helyrehozhatatlan károkat okozva.

Amennyiben lehetséges használjon lágyított vizet. 

A lágyított vízben nincs vízkőképződés, ami hosszű távon kissebb energiaszámlákat illetve kevesebb meghibásodést eredményez.