Vegyszerek
Bizonyos vegyszereket csak személyes átvétellel tudunk biztosítani!
A vegyszerek ára a göngyöleg árát nem tartalmazza.
Iroda, átvevőpont: 2093 Budajenő, Patak utca 2/B.
Dewan 18 klórmentes fertőtlenítő vegyszer (20 kg)
DEWAN-18 Klórmentes fertőtlenítőszer (folyadék) 20 kg
Dewasil klórmentes ivóvíz fertőtlenítő szer CSAK FOGLALKOZÁSSZERŰ FELHASZNÁLÓKNAK!
DEWASIL klórmentes ivóvíz fertőtlenítő szer
Dinox 03 (20 kg)
Bővebb információért, kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot.
Dewasil (1+6 higítás) 10 kg
Klorin F, 150 g/l szabad aktív klór tartalmú (nátrium-hipoklorit alapú) klóros uszodavíz-fertőtlenítő szer (folyadék) 25 kg
OKT-1 vízkeménység mérő gyorsteszt
Regeneráló sótabletta 25kg (önállóan nem szállítjuk, csak személyesen vehető át)
Szállítás és átvétel: | Önállóan nem szállítjuk, irodánkban átvehető |
Kiszerelés: | 25 kg |
Vízlágyító fertőtlenítő koncentrátum háztartási vízlágyító berendezésekhez 1L
Kiszerelés: | 1L |
A vízkezelő vegyszerek hozzáadását mindig is standard műveletnek tekintették a víz- és szennyvízkezelésben.
A vegyszerek koncentrációját általában a minimálisra csökkentették, illetve törekednek a csökkentésükre, amely az ivóvíz vagy más módon kezelt víz jó minőségének eléréséhez szükséges.
Valójában a vízkezelési technológiák ma már újszerű fizikai kezelési módszereket alkalmaznak. A membránok nagyrészt felváltották a szemcsés szűrést, az UV pedig utat nyit a klasszikus fertőtlenítő vegyszerek, például a klór és származékai használatának minimalizálása vagy megszüntetése felé. Mégis, távol a vízkezelési technológiák „high-tech” forradalmától, amely ténylegesen csökkenti a vegyszerek használatát, az utóbbit valójában jelentősen megnövelték.
Az előkezelésre, fertőtlenítésre, korróziómegelőzésre, lágyításra és az algavirágzás gátlására használt „hagyományos” vegyszerek továbbra is a helyükön vannak. Továbbá új vegyi anyagok csoportjai, például biocidok, kelátképző szerekés ezek kiegészítésére jelenleg szennyeződéstisztító szereket használnak. Ez utóbbiak azok a vegyszerek, amelyek a csúcstechnológiás berendezések védelméhez, a kezelés optimalizálásához és a használat közötti tisztításhoz szükségesek.
A vízbe juttatott új vegyi anyagok egészségügyi hatásai még nem tisztázottak teljesen. A magasabb kezelési hatásfok jellemzően hatékony vegyszereket igényel, ezek azonban nem mindig környezetbarátak. Nyilvánvalónak tűnik, hogy a „high-tech” forradalom jelenleg befolyásolja a vízkészletek fenntarthatóságát, és természetesen nem pozitívan. Röviden, a vízforrásainkba történő ilyen jelentős mennyiségű kezelőszer bevezetésének káros hatásait még értékelni kell.