SZŰRŐBETÉTEK, MEMBRÁNOK
FCPS5-AB - 5 mikronos bakteriostatikus cserélhető szűrőbetét
FCPS5 10" - 5 mikronos cserélhető szűrőbetét
FCPS-50 cserélhető szűrőbetét 50 mikron
Klór és oldott szerves anyag kiszűrésére szolgálló aktív- szén szűrőbetét FCCA-E
A vízben jelen lévő klór és a vízben oldott szerves anyagok kiszűrésére szolgálló aktív-szén szűrőbetét.
BigBlue betét 10" - 50 mikron (FCPS50M10B)
Cserélhető szűrőbetét (5 col; 50 mikron)
50 micron-os 5 colos cserélhető szűrőbetét
Cserélhető szűrőbetét (5 col; aktív szén előszűrő)
Ivóvízhez nem alkalmazható.
Cserélhető szűrőbetét (10 col; 20 mikron)
10 colos 20 mikronos szűrőbetét. Polipropilén mechanikai előszűrő betét (A kép illusztráció!!)
Cserélhető szűrőbetét (10 col; 1 mikron)
Polipropilén mechanikai előszűrő betét (A kép illusztráció!!)
Cserélhető szűrőbetét (10 col; 50 mikron)
Polipropilén mechanikai előszűrő betét (A kép illusztráció!!)
Ivóvízhez nem alkalmazható.
Cserélhető szűrőbetét (5 col; 50 mikron)
Polipropilén mechanikai előszűrő betét (A kép illusztráció!!)
Cserélhető szűrőbetét (10 col; aktív szén előszűrő)
Ivóvízhez nem alkalmazható.
Aktív szenes szűrőbetét kókuszhéjjal 10 x 2,5"
Aktív kókuszdió, bitumenes szén és más szűrőközegek keverékéből készült szűrőbetét a hatékonyabb vízkezeléshez.
Ivóvízhez nem alkalmazható.
A membránszűrési eljárás egy fizikai elválasztási eljárás, amelyet az a képesség jellemez, hogy különböző méretű és jellemzőkkel rendelkező molekulákat szétválasztanak. A hajtóereje egy speciális membrán két oldala közötti nyomáskülönbség. A membrántechnológia lehetővé teszi az általános gyártási költségek csökkentését és a termékminőség javítását.
Mi az a membránszűrés és hogyan működik?
Tehát mi az a membránszűrés? A membránszűrés a legalapvetőbb értelemben azt jelenti, hogy folyadékot vezetnek át egy membránrendszeren, amely azt két különálló áramra választja, amelyek permeátumként és retentátumként ismertek. A membrán, amely elválasztja őket, egy nagyon speciális jellemzőkkel rendelkező fizikai gát – egy olyan gát, amelyen a betáplálási áramban csak bizonyos kiválasztott komponensek tudnak átjutni.
Áthaladó
Az ilyen membránanyag pórusai olyan kicsik, hogy Angstromban (10-10 m) mérik őket, és nyomás szükséges ahhoz, hogy a folyadékot átnyomják rajtuk. Valójában a nanoszűréshez és fordított ozmózishoz használt membránok pórusai olyan kicsik, hogy még pásztázó elektronmikroszkóppal sem láthatók.
A membránszűrés típusai
A membránszűrésnek négy általánosan elfogadott típusa van. Ezeket az anyagok mérete alapján határozzák meg, amelyeknek el kell választaniuk a betáplált folyadéktól. A membránszűrés négy típusa fordított ozmózis, nanoszűrés, ultraszűrés és mikroszűrés néven ismert, a pórusméret növekedésének sorrendjében. Lapos lemezmembránjaink és spirálisan tekercselt membránjaink lefedik az ilyen típusú membránszűrést.
Mi az a fordított ozmózis (RO)
A fordított ozmózis a lehető legszorosabb membránt használja a folyadékleválasztás során. Elvileg a víz az egyetlen anyag, amely áthatolhat a membránon. Az összes többi anyag (baktériumok, spórák, zsírok, fehérjék, gumik, sók, cukrok, ásványi anyagok stb.) nem tud átjutni.
Mi az a nanoszűrés (NF)
A nanoszűrés lehetővé teszi a kis ionok (pl. ásványi anyagok) áthaladását, miközben kizárja a nagyobb ionokat és a legtöbb szerves komponenst (pl. baktériumok, spórák, zsírok, fehérjék, gumik és cukrok).
Nanoszűrés (NF) VS fordított ozmózis (RO)
A nanoszűrés nem olyan finom elválasztási eljárás, mint a fordított ozmózis, és kissé nyitottabb membránokat használ.
Mi az ultraszűrés (UF)
Az ultraszűrés során membránokat használnak, amelyekben a pórusok nagyobbak és a nyomás viszonylag alacsony. A sók, cukrok, szerves savak és kisebb peptidek átjuthatnak, míg a fehérjék, zsírok és poliszacharidok nem.
Mi az a mikroszűrés (MF)
A mikroszűrés során a szuszpendált szilárd anyagok, a baktériumok és a zsírgömbök általában az egyetlenek, amelyeken nem szabad átjutni.
Keresztáramú szűrés VS Holtponti szűrés
A membránszűrés lehet zsákutcás szűrés vagy keresztáramú szűrés.
A keresztáramú szűrés jelentős beépített előnyöket biztosít a zsákutcás szűréssel szemben. Mivel a feldolgozott folyadékok folyamatosan áramlanak át a membránon, nincs szűrőpogácsa, amely elszennyeződéshez és egyenetlen áramláshoz vezethet.
Ez lehetővé teszi a folyamatos, automatizált szűrési folyamat működtetését, amely állandó, ellenőrizhető termékminőséget eredményez. Nincs szükség szűrési segédeszközökre, és a membránok élettartama meghosszabbodik.
Szinte minden ipari membránszűrést keresztáramú szűrésként hajtanak végre, ahol a szűrendő folyadék a membránnal párhuzamosan áramlik nagy sebességgel és nyomás alatt.
A membránszűrés előnyei
A membránszűrésnek számos jelentős előnye van, ha ipari méretű alkalmazásokban használják, ahol a megbízhatóság, a konzisztencia és a működési költségek kulcsfontosságúak.
Alacsonyabb összköltség
A membránszűrés egyik előnye, hogy a membránszűrő rendszerek gyakran olcsóbbak, mint sok más alternatív technológia. A telepítési költségek alacsonyabbak, csakúgy, mint az energiaköltségek.
A membránszűrés kevesebb feldolgozási lépést foglal magában, és lehetővé teszi a nagyobb tisztaság és a nagyobb összhozam elérését.
Ezen túlmenően, mivel a membránszűrés nem eredményez szűrőpogácsát, ennek a maradéknak az eltávolításával és ártalmatlanításával kapcsolatos költségek nem járnak.