Euro-Clear BlueSoft 100 VR1 háztartási vízlágyító berendezés Euro-Clear BlueSoft 100 VR1 háztartási vízlágyító berendezés különálló sóoldótartállyal.
A mai modern családi házak jellemzően több csapoló hellyel rendelkeznek így berendezésünket a nagyobb átfolyást biztosító 1” vezérlőfejjel installáljuk. Az 1”-os csatlakozás nagyobb átfolyást és kisebb nyomásesést biztosít. Fejzuhany vagy két fürdőszoba vagy legalább 5 vízelvételi hely esetén javasolt az 1”-os csatlakozás.
A széria előnyei:
- Különálló nagy kapacitású sóoldó tartály, így csak ritkán kell utánatölteni a regeneráló sót.
- A sóoldó tartály tartalmazza a biztonsági sórácsot, a védőcsövet és a sófelszívó egységet
- A lágyító könnyen eltávolítható a sóoldó tartály mellől, ezáltal könnyen tisztítható
Javasoljuk nagyon magas vízkeménység esetén havi 10-15 m3-es vízfogyasztáshoz, magas vízkeménység esetén 15-20 m3-es vízfogyasztás esetén, valamint közepes vízkeménységnél 20-30 m3-es vízfogyasztásig.
BlueSoft 100 VR1 vízlágyító előnyei:
- A konyhai, fürdőszobai csempék, csaptelepek foltmentesek, fényesebbek lesznek.
- Kevesebb mosóporral és vízlágyító adalékok nélkül is tisztábbak lesznek ruhái, puhaságukat és színüket is megőrzik, nem szürkülnek.
- Gyorsabban kész a takarítással, mert nem kell többször áttörölni a felületeket
- A lágy-vízzel főzött levesek, tea, kávé íze és illata kellemesebb.
- Az evőeszközök, poharak, tányérok cseppmentesen száradnak.
-Lágy vízzel a zuhanyzás sokkal kellemesebb, nem viszket a bőre, fejbőre, haja puhább, rugalmasabb lesz.
- A kazánok, és egyéb hőtermelő berendezések élettartama megnő.
- A csövekben nem rakódik le a vízkő, így rengeteg pénzt takarít meg, hiszen nem kell azokat időközönként kicserélni.
Beüzemelés:
A BlueSoft-100/VR1 vízlágyító beüzemelését az Agrovíz Kezelési Kft., vagy az általa kijelölt szervizpartnert végzi el. A garanciális beüzemelés a garancia feltétele.
Bekötés, beépítés: A vízlágyítót bármely vízszerelő be tudja kötni.
A beüzemeléshez szükséges működési feltételek:
-2.5-4 bar hálózati víznyomás (4 bar felett nyomáscsökkentő beépítése)
-100 mikronos mechanikus előszűrő beépítése
- hálózati vízre történő csatlakozás kiépítése
- 230 V földelt hálózati dugaszoló aljzat
- 32 mm-es lefolyó csatlakozás, vagy padló összefolyó
A berendezés ára nem tartalmazza a beüzemelés és a beszerelés költségeit.
A BlueSoft-100/VR1 vízlágyító működési elve:
A BlueSoft-100/VR1 vízlágyító berendezés ioncserés eljárás alapján működik. A keményvíz átáramlik az ioncserélő gyantán, ahol ioncserével megtörténik a víz lágyítása. A berendezés ioncserélő gyantatöltete a Ca++ és Mg++ ionokat Na+ ionokra cseréli. A töltet bizonyos mennyiségű lágyvíz termelése után lemerül, ezért azt regenerálni kell. A regenerálás nagy tisztaságú NaCI oldat felhasználásával automatikusan történik. Regenerálás során a sóléből a Na+ ionok újra a gyantába kerülnek. A berendezés teljesen automatikus, elvégzi az összes tisztítási, regenerálási folyamatot. A kezelő személyzet részéről csak időszakos felügyeletet, valamint rendszeres só utánpótlást igényel.
A vezérlő automatika a lágyító gyanta regenerálását vízfelhasználási szünetben, éjszakai időpontban végzi. Erre azért van szükség mert a regenerálás alatt a berendezés nem változtat a belépő víz keménységén, így az lágyítatlanul jutna a hálózatba.
A vízlágyító gyanta 0,1 nk° keménységű vizet állít elő. Az ivóvízre minimálisan engedélyezett 5 nk° keménységű víz eléréséhez a vizet lágyítás után mesterségesen fel kell keményíteni.
A by- pass szelep a fejhez közvetlenül csatlakozik, itt valósítható meg a nyers víz vissza keverés ( víz keménység beállítás ) illetve a berendezés kizárása a rendszerből igény esetén.
Korlátozások és alkalmazási feltételek:
A termék által kezelt víz felhasználása tilos várandósok és 3 év alatti gyermekek számára.
a) A Termék kizárólag ivóvíz minőségű vízzel ellátott hálózatról működtethető. A kezelendő víz hőmérséklete nem haladhatja meg a 30°C-ot.
b) Alkalmazási terület: vezetékes víz háztartási, munkahelyi és közösségi szintű utókezelése (vízlágyítás).
c) Beüzemeléskor, hosszabb (2-3 napot meghaladó) üzemszünet, valamint fertőtlenítés után szigorúan be kell tartani a használati útmutatóban leírtakat. Beüzemeléskor a Terméket regenerálni szükséges. 2-3 napot meghaladó üzemszüneteket követen a Terméket át kell öblíteni, legalább 5 perces folyatás szükséges minden vízkivételi csapon, amelyet a Termék által kezelt víz lát el. Az átöblítés során nyert vizet ivóvízként, illetve ételkészítési céllal felhasználni nem szabad.
d) A beüzemelést és a rendszeres fertőtlenítést, karbantartást a forgalmazónak vagy megbízottjának szervizszolgáltatásként kell biztosítania a felhasználó részére.
e) A Termék baktériumok elszaporodása elleni védelmét rendszeres, 3 havonta történő fertőtlenítéssel, valamint rendszeres, legalább hetente történő regenerálással biztosítani kell. A fertőtlenítésnek ki kell terjednie a Termék és a fogyasztói csapok közötti hálózati szakaszra is.
f) A Termék tisztítása/fertőtlenítése során használt vegyszerek, regeneráló sók bejelentésére/nyilvántartásba vételére vonatkozóan a Korm. rendeletben, illetve az Együttes rendeletben és a 316/2013. Korm. rendeletben leírtak a mérvadók.
g) A Termék beszerelésére kizárólag olyan vízzel érintkező alkatrészek használhatók, amelyek megfelelnek a Korm. rendelet előírásainak.
h) A Termék alkalmas lehet a vezetékes víz összes keménységének jelentős csökkentésére. A csökkentés mértéke a by-pass beállított keverési arányától függ. Ivóvízként történő felhasználás esetén a by-pass arányt úgy kell beállítani, hogy a kezelt víz összes keménysége legalább 50 CaO mg/l legyen. Egyéb célból történő felhasználás esetén nem látjuk akadályát annak, hogy ennél lágyabb víz kerüljön felhasználásra. Amennyiben a kezelt víz összes keménysége 50 CaO mg/l értéknél kisebb, annak hosszútávú, kizárólagos ivóvízként történő fogyasztása nem javasolt.
i) A Termék által kezelt víz felhasználása nem lehetséges várandósok és 3 év alatti gyermekek számára a nitritképződés kockázata miatt.
j) A Termék közintézményekben történő, közösségi célú történő alkalmazása az alábbi kiegészítő alkalmazási feltételek betartása mellett javasolt:
- az alkalmazásáról a területileg illetékes népegészségügyi feladatkörében eljáró járási (fővárosi kerületi) hivatalt tájékoztatni kell;
- a területi sajátosságokra figyelemmel az alkalmazás további feltételeit a területileg illetékes népegészségügyi feladatkörében eljáró járási (fővárosi kerületi) hivatal határozza meg;
- legalább 3 havonta történő fertőtlenítési gyakoriság javasolt;
- a kezelt víz minőségét rendszeresen, legalább 6 havonta vizsgáltatni szükséges arra akkreditált laboratóriummal, a javasolt vizsgálati paraméterek: telepszám 22°C, Pseudomonas aeruginosa, ammónium, nitrit, összes keménység; - a kezelt víznek a vizsgált paraméterek szempontjából meg kell felelnie a Korm. rendelet 1. mellékletében szereplő minőségi előírásoknak, telepszám 22°C tekintetében alkalmazandó beavatkozási határ 1000 TKE/ml;
- az elvégzett laboratóriumi vizsgálat eredményeit a területileg illetékes népegészségügyi feladatkörében eljáró járási (fővárosi kerületi) hivatalnak és másolatban a nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészti Központnak meg kell küldeni, nem megfelelő eredmények esetén a szükséges beavatkozásokat soron kívül el kell végezni (pl. fertőtlenítés);
- az elvégzett fertőtlenítésről és egyéb karbantartási műveletekről szerviznaplót kell vezetni;
- a Termék alkalmazási feltételeinek betartása érdekében javasolt egy felelős kolléga kijelölése;
- a Termék használati útmutatóját úgy kell elhelyezni, hogy az minden felhasználó számára elérhető legyen;
k) A Termék munkahelyeken történő alkalmazása az alábbi kiegészítő alkalmazási feltételek betartása mellett javasolt:
- legalább 3 havonta történő fertőtlenítési gyakoriság javasolt;
- az elvégzett fertőtlenítésről és egyéb karbantartási műveletekről szerviznaplót kell vezetni;
- a Termék alkalmazási feltételeinek betartása érdekében javasolt egy felelős kolléga kijelölése;
- a Termék használati útmutatóját úgy kell elhelyezni, hogy az minden felhasználó számára elérhető legyen.
Közösségi alkalmazás esetén a Termék használatáról a területileg illetékes népegészségügyi feladatkörében eljáró járási (fővárosi kerületi) hivatalt (a továbbiakban: járási hivatal) tájékoztatni szükséges. Az alkalmazás területi sajátosságaira vonatkozó feltételeket a járási hivatal határozza meg.
Közösségi alkalmazás esetén a Termék biztonságos, egészséget nem veszélyeztető használatát biztosító közegészségügyi alkalmazási feltételeket a felhasználás helye szerinti épület üzemeltetőjének, vagy ennek hiányában tulajdonosának a Berendezés használati helyén fel kell tüntetni.