A vízlágyító készülék egy igazán hasznos és tartós háztartási berendezés tartósságát az okozza, hogy a víz kezelésére szolgálló ioncserélő gyanta nagyon sokszor regenerálható. A gyanta a magyarországi átlagos csapvíz mutatóit figyelembe véve 8-12 évig megőrzi regenerációs képességét a helyi vízviszonyok függvényében.
Nyolc-tizenkét év elteltével azonban már nem képes a regenerációra, ilyenkor ki kell cserélni az ioncserélő gyantát és a készülék újra teljes kapacitással képes működni.
Mikor kell a gyantát kicserélni?
Ha a készülék életkora elérte a a 8 évet érdemes kicsit megvizsgálni azt, hogy megfelelően lágyít-e a készülék.
Hogyan tudjuk ellenőrizni a gyanta vízlágyító képességét?
Az első és leg egyszerűbb a vízzel érintkező tárgyak vizsgálata. Vizsgáljuk meg azt, hogy a vízzel érintkező tárgyakon tapasztalunk -e a szokásosnál erőssebb vízkőképződést, amennyiben a válasz igen, akkor valószínűleg a gyanta már nem ugyan azzal a kapacitással dolgozik mint mikor azt megvásároltuk.
A második de sokkal precízebb megoldás a lágyított víz keménységének mérése erre szolgálló vízkeménységmérő segítségével. Ezt úgy végezzük, hogy megszűntetjük a lágyított és a nem lágyított víz keveredését és megmérjük a lágyított víz keménységét ha az nem 0 akkor a készülék nem regenerállódik megfelelő képpen és a gyantát ki kell cserélnünk.
A gyanta kicseréléséhez a készüléket szét kell szerelnünk szétszerelés után azt látjuk hogy az ioncserélő gyanta körülbelül 3/4 ig tölti ki a tartályt. Ez azért van így, hogy a regeneráció (visszamosatás) alatt a gyanta keveredni tudjon a sólével és tökéletes legyen a regeneráció.
A gyanta cseréjéhez érdemes szakember segítségét kérnünk annak érdekében hogy a készülék ismét tökéletessen működjön és ne veszítsük el a garanciát amennyiben az még érvényes.
Amennyiben úgy érzi hogy készüléke már nem a megfelelően működik:
Hívja ügyfélszolgállatunkat, 0626351687 vagy kérjen ajánlatot!